درمان هلیکوباکتر پیلوری (درمان صد روزه)
هلیکوباکتری یا میکروب معده نوعی باکتری معده است. این موجودات ذره بینی می‌توانند وارد بدن شما شده و در دستگاه گوارش زندگی کنند. پس از چندین سال، باعث بوجود آمدن زخم معده یا زخم بخش بالایی روده کوچک می‌شوند.پس از ورود هیلکوباکتری به بدن، به غشای معده حمله می‌کند،غشای معده از شما در برابر اسیدی که بدن برای هضم غذا استفاده می‌کند، محافظت می‌کند. وقتی باکتری معده آسیب قابل توجهی به غشای معده وارد کرد، اسید می‌تواند وارد غشا شود و باعث بوجود آمدن زخم معده گردد. زخم معده موجب خونریزی، عفونت و جلوگیری از حرکت غذا در دستگاه گوارش می‌شود.میکروب معده در کودکان شیوع بیشتری دارد و بسیاری از افراد در دوران کودکی به این بیماری مبتلا می شوند، اما این باکتری به بزرگسالان نیز قابل سرایت است.
اکنون با راهکارهای زیر میتوانید یه جنگ این بیماری بروید
یک لیوان شربت = دمنوش گیاه بادرنجبویه + ۴/۱ آب لیموی تازه + یک قاشق غذاخوری عسل
صبح نیم ساعت قبل صبحانه آرام آرام میل شود تکرار شب نیم ساعت قبل از شام
یک قاشق چایخوری سیاه دانه شب قبل از خواب با عسل میل شود .
یک قاشق غذا خوری خرفه در طول روز میل شود .
روزانه چهار لیوان آب معمولی ، دو لیوان آب جوشیده ولرم میل شود .
نیم ساعت قبل و ۲ ساعت بعد از غذا مصرف مایعات ممنوع ، هنگام غذا خوردن تماشای تلویزیون ممنوع .
در صورت داشتن یبوست ۵ عدد انجیر را با آب گرم ، نرم نموده یک قاشق غذاخوری روغن زیتون ارگانیک اضافه نموده بعد از ۲۴ ساعت صبح ناشتا ، برای رفع یبوست میل شود .
افرادی که به علت داشتن تیروئید کم کار از لوتیروکسین استفاده می کنند به جای دمنوش بادرنجبویه از گیاه هوفاریقون استفاده کنند .
در اواسط مدت درمان با گرفتن سه روز روزه (در این مدت فقط دمنوش بادرنجبویه و لیمو و عسل و ۶ لیوان آب به شرح فوق میل شود و هیچکونه غذای دیگری مصرف نشود . جهت باز شدن عروق یک عدد سیب درختی بعد از شام میل شود .(در صورت داشتن یبوست آب سیب میل نشود)
مواردی که می بایست پرهیز شود :
نوشابه ، فست فود ، چربی با ترانس بالا ، انواع سس ها ، هندوانه ، خربزه ، طالبی ، موز ، اسانس های شیمیایی ، سیگار ، الکل ، لبنیات ، غذای داغ و سرد ، چای خارجی
هنگام غذاخوردن تلویزیون تماشا نکنید ، قبل از سیر شدن دست از غذا بردارید قبل و بعد از غذا شستن دست ها الزامی است ، پرخوری ، کم تحرکی ، سرخ کردنی و تفت دادنی ها ممنوع .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید